Mano, kaip vestuvių dekoratorės, darbas yra labai įdomus. Tai ne tik atidumas detalėms, spalvoms, faktūroms ir formoms. Tai visuomet savotiška pažintis ir su nuotakų emocijomis, jų išgyvenimais prieš didžiąją dieną. Susirašinėjimų ir pokalbių metu dažnai stebiu jų nerimo priežastis, klausimus, neleidžiančius užmigti naktimis. Todėl “Vestuvių” žurnalo rudens numeryje pajudinau itin aktualią temą: “Ar nuotakos puokštę būtina derinti prie salės dekoro?”. Perskaitę straipsnį, tikiu, jog jau tvirtai žinosite atsakymą. Labai viliuosi, jog mintyse vienu neišspręstu klausimu bus mažiau ir dėl to pasijusite tik ramiau.

TEKSTAS, FLORISTIKA IR DEKORAI – Roberta Drasutė

NUOTRAUKOS – Jurgita Lukos Photography ir Aira Gracia Photography

PUBLIKUOTA žurnale “Vestuvės” (2021 Ruduo)

Dažna nuotaka šiandien jau nebeįsivaizduoja savų vestuvių be gražių šventinių puošmenų. Didžiausias dėmesys, kalbant apie salės dekorą, skiriamas efektingam pobūvio ir desertų stalo vaizdui. Tai pagrindiniai akcentai, puošiantys vestuvių erdvę. Smulkus, bet tikrai ne mažiau svarbus atributas bendrame dekoro kontekste yra nuotakos puokštė. Ar ji turi derėti su pobūvio dekoru, o gal geriau tebūnie balta, kaip ir suknelė? Taigi kokią nuotakos puokštę rinktis ir ar būtina ją derinti prie šventės dekoro?

Apie nuotakos puokštes galėčiau papasakoti keisčiausių istorijų. Yra buvęs atvejis, kai nuotakos puokštę kūriau tokią, kokios norėjo ne pati nuotaka, o suknelės dizainerė. Tuo tarpu pačiai nuotakai, kaip ji tuo metu teigė, gėlių nesinorėjo iš viso. Yra buvę ir taip, kai nuotakai atrodė, jog puokštės grožis priklauso nuo kalijų žalių kotų ilgumo, o ne žiedų ir šventinę dieną ji prašė palikti juos kuo ilgesnius. Jai tai buvo kone gražiausias viso šio atributo akcentas. Keista, tiesa? Yra buvę, kai nuotakos puokštę surišau iš vos keletos rožių žiedų, nes, smulkutės nuotakos manymu, grožis – gėlių paprastumas ir kuklumas. Yra buvę ir taip, kai nuotaka savo puokštei pageidavo burgundiško vyno atspalvių, o šventės dekorą tuo metu kūrėme persikinį. Atkalbėjau, žinoma.

Šiais laikais šventės dekorui įgaunant pagreitį ir vis didesnį populiarumą, susiduriu ir su tam tikromis užsakovų nerimo apraiškomis, kai blaškomasi ir nežinoma, kuria linkme judėti, renkantis nuotakos puokštę. Dėmesį blaško socialiniuose tinkluose brukte brukami nugludinti vaizdai iš užsienio vestuvių. Jei neseniai dalyvavote savo draugų vestuvėse, tikriausiai vieną kitą idėją parsinešėte ir iš ten. Pokalbyje su šventės floristu išgirstate, jog nuotakos puokštę siūloma daryti ne baltą, kaip įsivaizdavote, o spalvingą. O štai drabužių dizaineris puokštės dydį ir formą pataria rinktis pagal siuvamos vestuvinės suknelės siluetą. Taigi kuris kelias teisingiausias? Klausyti floristo, suknelės stilisto, draugės patarimo.. O gal savęs?

Taigi turiu Jums keletą patarimų. Gal net ir atsakymų, kaip elgtis būtų protingiausia.

Ar nuotakos puokštę derinti prie salės dekoro? Roberta Drasute. Vestuviu dekoras.

Pirma, įsivaizduokite save drąsią, nebijančią iššūkių, mėgstančią rizikuoti. Kokią nuotakos puokštę rinktumėtės tokiu atveju – santūrią baltą ar išraiškingą spalvotą, susiliejusią su gamta? Itin populiarias ir jau kiek pabodusias baltas gėles nuotakai be vargo išvardintume beveik visi: bijūnai, vėdrynai, rožės, gubojos. Tačiau šiandien spalvinė gėlių įvairovė ir asortimentas gali pasiūlyti nesuskaičiuojamą kiekį nuotakos puokštės variacijų. Taigi balta – tikrai nėra vienintelis sprendimas. Nepabijosiu pasakyti, tačiau baltas gėles renkasi konservatyvesnės ir nedrąsios nuotakos, o štai spalvotų gėlių derinių prie suknelės dairosi charakteringos asmenybės. Jei įmantriame spalvų derinyje atsiranda gervuogės šakelė, mėlynų putino uogų, rudeninių dvispalvių saulainių, dygiosioji zunda, smilgų šluotelė, kvapnių poetinių narcizų, vaismedžių pumpurų, tai kur kas įdomiau, tiesa?

Patarimas: būkite originalios ir drąsios. Žengtų drąsių žingsnių dar niekas niekada nesigailėjo. Nėra nieko nuostabiau nei išgirsti kažką panašaus: „Visą birželį vis bijūnai ir bijūnai, pagaliau kažkas kitokio“. Nesirinkite puokštės iš vienos rūšies gėlių. Tai pabodę ir neįdomu. O jei visgi neatsilaikysite prieš bijūnus, būtinai šalia draugijon paprašykite baltų frezijų, rožūnių ar žvaigždūnių. Smulkios ir lengvos gėlės nuotakos puokštei suteikia plastikos. Puokštė tik iš rožių ar bijūnų žiedų yra tradicinė ir kiek pabodusi. Visada įdomiau, kai yra kur paganyti akis ir leisti joms patyrinėti puokštės sudedamąsias dalis.

Antra, įsivaizduokite tą momentą, kai savo vestuvių dieną įžengsite į salę. O vėliau pamerksite nuotakos puokštę į vazelę šalia kitų floristinių stalo puošmenų. Taip papildysite šventinio stalo vaizdą ir nesijausite iškritusi iš konteksto, jei nuotakos puokštės koloritas bus identiškas stalų kompozicijoms.

Patarimas: atminkite, kad Jūsų puokštė – tarsi trūkstama delionės detalė. Sulig nuotakos įžengimu į vestuvių erdvę išryškėja galutinis vestuvinės stilistikos paveikslas. Be kita ko, Jūsų puokštė taip pat yra labai gera užuomina svečiams, į kokią vestuvių erdvę, tikėtina, jie papuls.

Trečia, įvaizduokite dieną, kai vartysite savo vestuvių albumą. Tai greičiausiai bus ta diena, kai gausite vestuvių nuotraukas ir jas kruopščiai suklijuosite eiliškumo tvarka. Vėliau ir perversite. Pasimėgaudama, čiuopdama kiekvieną tos dienos prisiminimą. Dar greičiausiai tai bus vestuvių metinių diena – vieninelė diena metuose, kai atgyja tos dienos vaizdai. Ir tame albume tikrai norėsite matyti tiek laimingus save, tiek ir bendrą šventinę atmosferą.

Galbūt šiltą ir saulėtą rudens dieną, kai raudoname ir geltoname medžių fone plėvesavo Jūsų suknelė, o rankose šildėsi rudens atspalvių nuotakos puokštė su aksominėmis skiauterėtomis celiozijomis, karamelinėmis saulainėmis ir korėtais jurginų burbuliukais. Gal tai bus ankstyvas ir vėsus pavasaris su dar likusiais sniego lopinėliais ant miesto grindinio, o Jūsų rankose – gležnų žydrių, anemonų ar vėdrynų pundelis. Gal nuotraukos primins itin kaitrią vasaros dieną, kai Jums abiem teko vaduotis nuo karščio. Ir tądien rankose laikėte karščiui atsparią augmeniją – svyrantį eukaliptą, alyvuogių šakelę ar sausus žvaigždūnės kamuoliukus, o taip trokštamos gaivos stalams suteikė žalios ir baltos derinys.

Patarimas: nuotakos puokštėje tarsi užkoduojate Jums svarbią datą, tiksliau, metų laiką. Nepabijokite susiderinti su gamta ir į nuotakos puokštę įtraukti sezoninių gėlių, kurios Jums visuomet primins vestuvių laiką.

Ar nuotakos puokštę derinti prie salės dekoro? Roberta Drasute. Vestuviu dekoras.

Sezoninės gėlės

Apibrėžtų taisyklių, kokias konkrečiai gėles naudoti pagal sezoną, tikrai nėra, tačiau jei tik yra galimybė ir turite drąsos, nuotakos puokštės koloritą būtinai derinkite prie bendro salės vaizdo. Nepraleiskite progos nuotakos puokštėje įprasminti savo vestuvių laiko. Tapkite trūkstama delionės detale, iki galo išpildančia visą šventinį paveikslą. Savo svajonių puokštės vaizdą neabejotinai išsigryninsite pasitarę su savo šventės floristais, dekoratoriais, suknelės dizaineriais, mama ar drauge, galų gale, ieškodamos įkvėpimų internete. Tačiau didžiausia patarėja ir įkvėpėja dėl galutinio puokštės vaizdo galite būti Jūs pati. Svarbiausia išgirsti savo vidinius norus ir save pačią.

Populiariausios gėlės pagal metų laiką

Pavasarį: plukės, vėdrynai, narcizai, žydrės, tulpės, hiacintai.

Vasarą: bijūnai, hortenzijos, kosmėjos, rožės, flioksai, frezijos, krokosmijos, levandos, pelėžirniai, irisai, žvaigždūnė, rudbekijos, aguonos, leukonijos, žioveiniai, raganės, sinavadai, žiognagės.

Rudenį: jurginai, astrai, kardeliai, chrizantemos, serenčiai, burnočiai, kalijos, soruolės, saulainės, zinijos, ežiuolės.

Žiemą: medvilnės žiedai, ciklamenai, sidabrinės brunijos, smilgos.

Praktiniai patarimai svajonių puokštės link:

  • Nuotakos puokštę užsisakykite tame pačiame mieste, kuriame atliekate makiažą ir šukuoseną. Kur kas komplikuočiau, jei nuotakos puokštę atiduodate į dekoratorių-floristų rankas, kurie vyksta į Jūsų šventę iš kito miesto. Dėl ilgo transportavimo gali nukentėti puokštės išvaizda, dėl kliūčių kelyje ji gali neatvykti laiku.
  • Būtinai nusiųskite floristui įsivaizduojamos puokštės vaizdą. Atsižvelgdamas į sezoną jis pasiūlys gėles ir numatys identišką spalvyną.
  • Jei pageidaujate konkrečios rūšies gėlių, būtinai tai akcentuokite. Gal Jums ypatingą reikšmę turi pakalnutės, nes iš kartos į kartą su jomis rankose tuokėsi giminės moterys? O gal protėjos žiedas, nes gavote jį pirmojo pasimatymo proga ir susižavėjote šios gėlės egzotika? Įmanoma suderinti viską. Kalbėkite.
  • Laikant nuotakos puokštę, išlindusių kotelių ilgis turi būti pusė Jūsų delno. Nesirinkite puokščių ilgais kotais (kurie vėliau drasko sukneles) ir yra nepatogios laikyti.

Ar nuotakos puokštę derinti prie salės dekoro? Roberta Drasute. Vestuviu dekoras.