Iš floristinės pusės apie rožes galėčiau kalbėti ilgai. Kad yra tos, kurios skleidžiasi ir tos, kurios to nedaro. Yra kvapnios ir bekvapės. Spalvų įvairovė begalinė. Rūšių – marios.

Nei viena mano daryta puokštė vestuvėms (nesvarbu, stalo kompozicija ar nuotakos puokštė), jei tik leidžia klientas, neapsieina be rožių. Jos sudaro tvirtą pagrindą, prilaikydamos lepesnius augalus. Jos mažiausiai vysta. Jomis aš pasitikiu labiausiai ir tiesiog neįsivaizduoju vestuvių be šios gėlės. Kaskart sekmadieniais, siųsdama gėlių užsakymą tiekėjams, vis pagriebiu kokią naują rūšį ir laukiu kol ją pasiimsiu, išmėginsiu, įvertinsiu. Žinosiu, ko iš jos tikėtis. Visuomet suvilioja tokie pavadinimai kaip „White Chocolate“, „Cafe Del Mar“, „Cappucino“ ir t.t.

Nuo mūsų pažinties pradžios vyras kiekvieną savaitę dovanoja man gėlių. Kas be ko, rožių. Išskyrus, žinoma, nekalbadienius. Tada sėdžiu be rožių. Nebent pati jų nusiperku. Žodžiu, taip aš mokausi jas pažinti. Jų prigimtį ir pavadinimus. Kitąkart jam žengiant pro namų duris ir traškinant pakuotę, jau išrėkiu pavadinimą: „Pink Athena”!, “Fifth Avenue”!, “Pink Floyd”!, bandydama atspėti, o kas šįkart. Pastaruoju metu mano mylimiausia, puošianti namų erdvę, yra “Lady Margaret”. Spalva nuostabi, kvapas mmm.. ir skleidžiasi fantastiškai. Dedu didelį riebų pliusą. P.S. Jos dažnai būna pirkti DEPO.

Keisčiausia ir tai, jog pradėdama vestuvių dekoro verslą, aš ilgai mąsčiau apie pavadinimą. Tikėsit arba ne, tačiau vienas iš jų buvo „The Rose Day“. Argumentas kaip ir aiškus. Tiesa, jis dar siejosi ir su mano inicialais. Tačiau aplinkinių pastūmėta, vistik išnaudojau skambią savo pavardę (taip, tokia ji pase, nors daugelis galvoja, jog tai slapyvardis) ir galvos sau daugiau nebesukau.

Kitas mane be galo dominantis dalykas yra kvapas. Dievinu smilkalus, įvairius namų kvapus su lazdelėmis, tad draugai itin dažnai mane jais apdovanoja. Paskutinysis ypač nustebino. Žagtelėjau, išpakavusi siuntinį, siųstą nuotakos. Rožių ir pačiulės namų kvapas! Ačiū Tau, Neringa, dar kartą! Kaip taip nepažįstant, atspėti, ką žmogus mėgsta?! Dieviška galia. Ne kitaip.

Šiuo metu vonios muilinėje puikuojasi rožių muilas iš „Kvapų namai“, „Hauschka“ kūno prausiklis su rožėmis, rožių hidrolatas, kuriuo atgaivinu veidą karštą vasaros dieną, rožių absoliutas. Pastarasis buvo man naujiena. 1 ml naudoju kelis mėnesius. Vietoje kvepalų patepti riešus arba kaklą. Netgi eterinis aliejus, kurį pilu praktiškai visur, kur papuola, yra rožinių palergonijų. Lašas į kibirą grindims valyti. Lašas į skalbimo mašiną, skalbiant. Lašas į aromatinę lempą, garinant vandenį. Tiesa, dar pamiršau rožių rankų kremą, kurį nešiojuos visur su savimi rankinėje. Meilė šiai gėlei yra begalinė. Tiesiog taip yra.

Ar galime surasti rožių apraiškų maisto pramonėje? Oooo taip! Rožių saldainiai, rožių uogienės, rožių žiedlapiai, kuriais skaninami sausainiai, arbatos ir t.t.

Tai, ar gi, ne gėlė = stebuklas?!

Prieš porą dienų teko puošti Kauno senamiestyje jau greitai duris praversiančią rožių kosmetikos parduotuvę „Rosalinda“. Su parduotuvės įkūrėjomis, Karolina ir Raimonda, pirmąjį susitikimą apturėjome dar šaltą balandį, kuomet išsimatavome eksterjerinę pastato dalį ir ėmėme vystyti idėją. Labai gerai žinojome vieną vienintelį dalyką. Pagrindinis puošybos elementas, žinoma, bus rožės!

Dėl didesnės gėlių apimties merginos pasišovė nulėkti netgi iki kaimyninės Lenkijos ir parvežti visą bagažinę šių gražuolių. 1100 vienetų. Būtent tiek žiedų suskaičiavau, jau sukarpiusi tinklą ir padalijusi jį į penkias lygias dalis. 1 dalis – 1 diena darbo. Tad užtrukau gerą savaitę.

Nors leidimų iš Kauno savivaldybės puošimui teko laukti net kelis mėnesius, tačiau nuo šio pirmadienio (liepos 29 d.) Kauno senamiestis jau turi ryškiaspalvę sienelę Instagraminėms nuotraukoms. Tai ir buvo dalis plano. Sukurti erdvę Selfiams. O pasidarius juos, nepatingėti užsukti pasidairyti rožių kosmetikos: kūno šveitiklių, dušo aliejų, veido kremų ir serumų, lūpų balzamų, tų pačių muilų ir t.t. Merginos tvirtino, jog kainos čia svyruos nuo 5 iki 30 eurų.

Linkiu labai labai didelės sėkmės šiai nuostabiai idėjai!

Rosalinda, užburk, suklestėk ir gyvuok dar daug daug metų!

Mano šių dienų mylimiausia. Rožė “Lady Margaret”

Rožių mylėtojoms. Roberta Drasute. Rosalinda. Jurgita Lukos Photography