Ar pamenat 2010 m. romantinę dramą „Laiškai Džuljetai“? Man tai vienintelis filmas, kurį taip stipriai galiu tapatinti su štai šiomis bijūninėmis birželio vestuvėmis, kuomet amžiną meilę vienas kitam prisiekė Ieva ir Žygimantas. O tapatumo priežastys yra dvi.

Visų pirma, pagrindinė filmo herojė Sofi (vaid. Amanda Seyfried) ir nuotaka Ieva – stebinančio panašumo. Lyg du vandens lašai panašios dėl didelių išraiškingų akių aristokratiškai išblyškusioje odoje ir ilgų auksaspalvių plaukų.

Visų antra, dėl jautriai išvystytos meilės laiškų tematikos. Kaip paaiškėjo susirašinėjimų metu, jaunųjų simpatijos užsimezgė popieriuje, rašant vienas kitam laiškus.

Taigi ir prisirišom prie šios temos visi. Ir žiūrėjau aš šį filmą iki vestuvių kelissyk. O prieš rašant šį tekstą ir dar kartą.

Jau esu minėjusi anksčiau, kad filmas man dažniausiai tampa įdomus ne dėl siužeto, scenarijaus, aktorių vaidybos, veiksmo vietos ir kitų dalykų. Detalės – man yra viskas!

Veronoje sužadėtinio palikta likimo valiai ir pati savarankiškai nusprendusi patyrinėti šį miestą, Sofi klajoja po senamiestį kol pagaliau atranda istorinį Romeo ir Džuljetos skverą. O jame ant sienos – tūkstančius meilės laiškų lipdukų pavidalu, taip pat prikištų ir aptrupėjusio mūro plyšiuose. Vieną suradusi, imasi kurti jautrią istoriją. Viso filmo metu jos petį juosia rudos odos krepšys pailginta rankena. O iš to krepšio ji vis traukia užrašų knygą ir rašikliu fiksuoja patiriamas akimirkas.

Šis filmas tai ir savotiška mano meilė popieriui, ištikimybė rašytam žodžiui, plunksnai. Visai tai magijai, kurią anuomet skleidė meilės laiškai.

Vaikystėje rausdama tėvų miegamojo stalčius, esu aptikusi laiškus, kuriuos, kaip vėliau paaiškėjo, vienas kitam rašė mama su tėčiu. Toje pačioje vaikystėje nesėkmingai bandžiau rašyti dienoraštį. Taip pat nesėkmingai tą mėginu daryti ir šiandien. Kasdien prisiekinėju sau, jog pagaliau atėjo metas. O gražių užrašų knygučių šiam kilniam tikslui pasiekti su metais vis daugėja. Vis tas laiko trūkumas. Nors..

Kaip teigia psichologai, rašymas gydo. Rašymo terapija sprendžia problemas ir padeda pamatyti savo tamsiąją pusę. Kurdami pasakas ir metaforas žmonės išsilaisvina, susitinka su pačiu savimi ir.. pasveiksta.

Paskutiniu metu ne tik rašytinio žodžio faktas tapo populiarus, bet taip pat ir būdas jį užrašyti. Jūs jau žinote, apie ką aš čia. Ooo, taip! Kaligrafija!

Dar toje pačioje vaikystėje tėtis mokė mane rašymo meno, o nuo pamokų stalo pakildavau tik itin dailiai suraičiusi prašytą tekstą. Vėliau abitūros metais kaifuodavau nuo lietuvių kalbos interpretacijų! Ne, ne nuo kūrinių prasmės, žinoma! O nuo begalinio malonumo rašalu raizgyti popieriaus lapą. Visuomet pripliekdavau normą ir norėdavosi dar! Žurnalistikos magistre nagrinėjau spaudos išlikimą. O štai šiandien ant naktinio stalelio dar ir žurnalas “Menas rašyti”.

Rašytinio žodžio nepabūgau ir šiose vestuvėse. Plunksna šoko šokį rožinių ir mėlynų atspalvių fone. Iš sendinto tarsi kava sulieto rusvo dailiai aplamdyto popieriaus lapo lanksčiau vokus, o juos užtvirtinau bronziniu vašku įspausdama jaunųjų inicialų monogramą šilko skiautėje. Be blizgių vario detalių šventėje norėjosi sukurti dar ir lengvumo įspūdį. Jį puikiai atspindėjo balkšva perregima kalkė kvietimų komplekte. Desertų stalą padabino šilko takelis, išmargintas amžina meilės priesaika, kurią kiekvienas tariame šiandien prie altoriaus. Prasmingi meilės laiškų fragmentai iš V. Šekspyro kūrinio desertų stalą, tikiu, pavertė dar saldesniu.

Linkiu kiekvienai įsimylėjėlių porai aplankyti Veroną. Parašyti meilės laišką ir priklijuoti jį po Džuljetos balkonu ant lygiai tos pačios plytų sienos arba tiesiog brūkštelėti markeriu savo meilės įrodymą brome prieš patenkant į skverą. Tuščios vietos sienoje kažin ar surasite, o jei ne, pasidžiaukite, jog apsilankėte. Prisiartinkite prie bronzinės Romeo numylėtinės statulos, stovinčios tame pačiame kiemelyje. Gyvuoja tradicija patrinti jos krūtinės dešinę pusę. Mat tikima, jog tai neša sėkmę meilėje.

O šiaip. Rašykite. Ir ne tik tuomet, kai būsite Veronoje. Nepabijokite popieriaus skiautėje brūkštelėti trumpos meilės žinutės sau, artimiesiems, draugams.

Šiandien yra pats metas tai padaryti.

Su Šv. Valentino diena!

❤❤❤

Šventės vieta: Girionių sodyba

Jaunųjų foto: Lempa Foto

Konditerija: Laroche

Dekoro foto: Jurgita Lukos Photography

Kėdės: Liramta

Staltiesės: Nėriniuota šventė

Popierius: Popieriaus salonas

Teminės mėlynosios taurės ant saldaus stalo: C&D Style

Meiles laiskai - Roberta Drasute. Wedding decor Meiles laiskai - Roberta Drasute. Wedding decor Meiles laiskai - Roberta Drasute. Wedding decor Meiles laiskai - Roberta Drasute. Wedding decor Meiles laiskai - Roberta Drasute. Wedding decor