Šios vestuvės buvo prabėgusio sezono laukiamiausios. Nes tai tikriausiai vienintelis projektas per visą šešerių metų laikotarpį, kurio dekoro planavimą nuo.. iki nuotaka patikėjo į mano rankas. Idėjos išvystymas nuo kvietimų iki teminės segės jos plaukuose su visa įmanoma žalių spalvų derme, kurioje mergina virto tikra miškų deive. Šventės dieną ji nepabūgo lietaus. Jį veikiau išnaudojo kaip galimybę, kurią dar labiau sustiprino nuoširdi šypsena. Šalia savęs rankose tarsi kūdikį glausdama puokštę, surištą iš ruskuso lapelių, besidriekiančio minkšto burnočio, aguonų galvučių, perregimą voratinklį primenančių šparagų bei dar kelių rožių. Atrodo, šviesiaplaukė tądien būtų sušildžiusi net ir labiausiai permirkusį praeivį.

„Mes daugiau gamtos vaikai, kurie mieliau lipa į kalną ir plaukia baidarėmis nei sėdi prabangiame restorane. Savo vestuvėms labiausiai norėtume miško pasakos“ – pirmųjų susirašinėjimų metų atvirauja jaunieji, o vėliau patikslina dar vieną ypatingą miško detalę, kurią trokšta regėti savo šventėje, – laumžirgiai, lydintys nuotaką visą gyvenimą. Nuo paauglystės ant kojos su savimi nešiojusi laumžirgio tatuiruotę, mergina uždavė stiprų toną visam vestuvių dekoro scenarijui.

Nuo to momento aš ėmiau domėtis šių vabzdžių anatomija, kūno narelių skaičiumi, gyslota ir perregima sparnelių faktūra, tik jiems būdinga kerinčia perlamutrine žaluma. Bandžiau lankstyti juos iš vielos, mėginau piešti akriliniais dažais, gilinausi, kaip toli galva nutolusi nuo kūno, kurioje vietoje išauga sparnai ir kaip jie arti vienas kito. Gavusi rekomendacijų peržiūrėti mistinę dramą pavadinimu „Laumžirgis“ (Dragonfly) ir nieko ypatingo joje neaptikusi, pati ėmiau kurti vestuvinį laumžirgių filmą savo galvoje, o vėliau ir ant šventinių stalų.

Iki vestuvių dienos laumžirgiai manęs nepaleido nė akimirkai. Regėjau juos visur: ant mineralinio butelio pakuotės, vitrinose ant sustingusių manekenų, dėvinčių pilkus nertinius su juodų vabzdžių aplikacijomis, dar vasarą nuo dviračių takelio grindinio rinkau amalų lapelius, kurie, stebėjausi, savo forma ypač primena šiuos nariuotakojus. Kartą atsitiktinai maišydama Kauno senamiesčio kampelius, aptikau didžiulį metalinį laumžirgį ant namo sienos. O dar kitą kartą stovėdama eilėje ir laukdama savo stiklinės šviežių sulčių, pajutau kaip prisiartino brandaus amžiaus moteris, plasnodama lengva smaragdine suknia, o jos ausyse kabaliavo laumžirgių formos auskarai. Užteks juos matyti ir apie juos svajoti, pamaniau. Metas veikti. Kol galiausiai svečiuodamasi Vokietijoje, Einhoveno mieste, per pačias Šv. Velykas nustvėriau vieną dekoracijų parduotuvėje. Auksinį ir sunkų. Žinojau, jog tai bus unikalus papuošimas desertų stalui ir nutūps jis pačiame viršuje ant šventinio torto.

Ruošiantis stipriam dekoro išpildymui kone visus metus, ypač svarbios tampa smulkios detalės. Šįkart tik žalia spalva neleidau sau apsiriboti. Kėliau sau kur kas rimtesnes užduotis ir leidausi į gausesnes spalvų, atspalvių ir faktūrų paieškas. Korėtų ornamentų ieškojau žvakėse, servetėlėse, kamštinėje medžiagoje, stiklinėse vazose. O kol tą dariau, per labai didelį stebuklą dovanų gavau visą bagažinę aukštų nematytų šakų, primenančių lyg gyvatės odą, lyg aštuonkojo čiuptuvus, bet man jos puikiai tiko dėl identiškos faktūros, kuria gyvenau lig tol! Galiausiai pavyko rasti žalių perlamutrinių žvakidžių, skirtų arbatinėms „tabletėms“. Iškilę burbuliukai, sudarantys smulkų rombų tinklą jų stiklo paviršiuje, puikiai papildė jau ir taip gausius mano radinius.

Šventės dieną standartinius pieštinius stalų numerius iškeičiau į žalių vilnonių siūlų apvijas, baltas hortenzijas purškiau samanų žalia ir atsargiai lanksčiau bei dėliojau svečiams dovanas – baltas linines servetėles su pusės delno didumo išsiuvinėtais skraiduoliais. Tądien aš vis dar sirgau laumžirgių virusu. Dėvėjau miško žalumo suknelę, bevardžio piršto nagą puošė dailiai išpieštas jų motyvas, o ausyse puikavosi kuklūs malachito auskarai, parsivežti iš Kenijos prekeivių.

Visą vestuvių dieną pylė lietus. Nuplaukė idėja svečių sveikinimus priimti miško kirtime, kurio grindinį turėjo puošti balti nerti kamuoliai. Deja, jie atsirado jau tik sodybos pastogėje. O po jais žalią medžiaginę palinkėjimų knygą su iš smulkių karoliukų išsiuvinėtu laumžirgiu pildė svečiai. Į sendintus gelsvus puslapius žaliu rašalu įamžindami sparnuotus palinkėjimus..

***

Šventės vieta: Sodyba pas Algirdą

Maisto tiekėjai: Šventė Jums

Kvietimai: Sugar Letters

Servetėlės su laumžirgiais: Majadna

Konditerija: Laroche

Tekstilė: Nėriniuota šventė

Vestuvių fotografė: Jurgita Lukos Photography

Faktūrinės radybos daugiausiai iš C&D Style salonų

LAUMŽIRGIAI | DRAGONFLY WEDDING - Roberta Drasute. Wedding decor LAUMŽIRGIAI | DRAGONFLY WEDDING - Roberta Drasute. Wedding decor LAUMŽIRGIAI | DRAGONFLY WEDDING - Roberta Drasute. Wedding decor LAUMŽIRGIAI | DRAGONFLY WEDDING - Roberta Drasute. Wedding decor LAUMŽIRGIAI | DRAGONFLY WEDDING - Roberta Drasute. Wedding decor