Iki Šv. Velykų likus lygiai mėnesiui, dalinuosi su Jumis velykine dekoracija, kurią nesunkiai pasigaminsite patys. Tiesiog kitą kartą keliaudami į parduotuvę, vietoje įprastos kiaušinių pakuotės, rinkitės spalvotą. Jeigu auginate vaikus, namuose tikrai turėsite lipalo ir surasite nuo gimtadienio užsilikusių balionų. Blenderis, dubuo, vanduo, peilis. Čia jau viskas paprasta kaip du kart du.

REIKĖS:

 • Baliono ir indelio jam patogiai įstatyti
 • Dubens su vandeniu
 • Blenderio
 • Spalvotos popierinės kiaušinių pakuotės (Jūsų norimo atspalvio. Aš rinkausi žalią, bet labai gražu būtų su mėlyna ir geltona)
 • Lipalo
 • Metalinio sietelio vandens pertekliui pašalinti
 • Sauso virtuvinio rankšluosčio
 • Kočėlo
 • Pačio paprasčiausio virtuvinio peilio
 • Mėgstamos vazoninės gėlės (rinkitės kokią svogūninę gėlę – žydres, hiacintus, narcizus. Jos labiausiai atspindės Šv. Velykų dvasią ir.. Pavasarį)
 • Vandeniui atsparios lėkštutės ar dubenėlio
 • Dekoracijų indui užpildyti (šiaudų, rafijos, smulkių putpelių kiaušinių, plunksnelių. Neribokite savo fantazijos!)

DARBO EIGA

Balioną tvirtai įstatome į dubenį. Taip jį ir paliksime kokiai parai, baigę visus su indo gamyba susijusius darbus. Kiaušinių pakuotę suplėšome į skutelius ir merkiame į dubenį su vandeniu. Sublenderiuojame iki tirštos masės. Imame sietelį, kabiname masės, rankomis nuspaudžiame vandens perteklių. Gautą šlapios masės lakštą dedame ant sauso virtuvinio rankšluosčio ir sulyginame kočėlu. Tikėtina, jog šlapia masė prikibs prie kočėlo. Ją atkabiname peiliu. Taip pasiruošiame daug šlapių lakštelių.

Imame lipalo, gausiai ištepame juo balioną (aš tam reikalui naudojau rankas, bet galite naudoti ir teptuką) ir ant lipnaus baliono klijuojame lakštelius, jungdami juos į vientisą būsimą dubenį (papildomai ant lakštų viršaus lipalo jau netepame!). Lipalas – tai tarpinė medžiaga tarp baliono ir lakštų. Viskas. Paliekame džiūti parai.

Praėjus parai ir tikrai įsitikinus, jog masė nebešlapia, atsargiai išleidžiame orą iš baliono. Jokiu būdu staigiai nesusprogdiname. Tiesiog pradūrus skylutę balione, ramiai išleiskite orą ir padėkite balionui atsikabinti nuo indo kraštų. Pašalinus balioną, turite indą. Jo kraštelius šiek tiek apdeginau. Man taip gražiau ir tvarkingiau.

Į jau pasigamintą dubenį dedame vandeniui atsparų indą ar lėkštutę. Gali būti ir pats paprasčiausias celofanas, skirtas gėlėms pakuoti. Svarbiausia, kad Jūsų pasirinkta medžiaga nepraleistų vandens, nes juk vazoninę gėlę laistysite kokias dvi savaites diena iš dienos 🙂 Ant vandeniui atsparaus daikto statome mylimų pavasarinių gėlių vazonėlį, Tuščius tarpus užpildome pasirinktomis dekoracijomis – rafija, šiaudais, putpelių kiaušiniais. Viskuo, ką leidžia Jūsų fantazija. Laistome, auginame, džiaugiamės ir laukiame Šv. Velykų, per kurias savo “augintiniu” puošiame šventinį stalą. P.S. iš putpelių kiaušinių turinį išpučiame abiejuose galuose pradūrus skylutes.

Jei kas sumanysite rinktis mėlyną ar geltoną pakuotę, apačioje įkeliu savo inspiracijas. Mėlynos pakuotės dubeniui drąsiai naudočiau mėlynas žydres vazonėlyje, o prieš pat Šv. Velykas statant kompoziciją ant stalo, ją dar padabinčiau žibučių ar neumirštuolių žiedais (jei dar būtų). Geltonam variantui, kas be ko, iš vazoninių augalų puikiai tiks narcizai, vėliau tarpus dekoruoti galima kraspedijų burbuliukais ar kvapiosiomis mimozomis.

Sėkmės darbuojantis!

Būtinai pasidalinkite savo kūriniais su manimi! 🙂