Manęs dažnai klausia, kiek reikia laiko, norint sukurti nuostabų vestuvių dekorą. „Metų“ – atsakau. Bet kai toookia ryškiai spalvinga ir šilta bobų vasara ir kai šitaip labai myli rudenį, pakanka ir vieno mėnesio. Atsakyčiau dabar.

Būtent likus mažiau nei mėnesiui su Neringa pasirašome dekoro paslaugų teikimo sutartį. Susitikimo metu labiau linkstame link rudeninių lapų ir uogų nei link gėlių. Tąkart preliminariai sudėliojame taškus ant spalvų paletės ir nuo tos akimirkos SPALVOS užvaldo visas mano mintis.

Aš nežinau, kaip apibūdinti šį jausmą, bet kartais (netgi beveik visada) aš gyvenu tik artėjančiomis vestuvėmis ir jų detalėmis. Kita aplinka man tiesiog neegzistuoja. Nuo to kenčia vyras, vaikas, buitis, draugai, bet aš tada gyvenu tik dėl SPALVŲ ir su jomis.

Pamėginsiu nusakyti šią būseną socialinėse erdvėse jau beveik parazituojančia fraze „Tas jausmas, kai“. Taigi..

Tai jausmas, kai negali susikoncentruoti ties namų švara, buityje – bardakas ir tik vestuvėms skirtas rekvizitas skrupulingai surikiuotas laukia išganingos akimirkos. P.S. Bet kokia kūrybinė euforija mane visada išlaisvina nuo kaltės jausmo.

Tai jausmas, kai vėluoji pasiimti vaiką iš mokyklos, nes užtrunki telefone įamžindama gamtos geltonį.

Tai jausmas, kai parodoje įsigyji lietuvių mezgėjų pėdkelnes ir, aišku, jos būtinų būtiniausiai yra garstyčių spalvos.

Tai jausmas, kai išsitrauki ciberžolės ryškumo stambių raštų kaklo movą nuo prabėgusio rudens ir derini ją prie jau įsigyto lietuviško pirkinio, nes be šių spalvų gyvent jau nebegali.

Tai jausmas, kai vyrui į namus parvežus lauktuvių – džiovintų morkų saldainių – tyrinėji jų spalvą, o ne skonį.

Tai jausmas, kai siurbčiojant ryškiai oranžinę šaltalankių arbatą, mintyse jau rankioji gėlių užsakymą tiekėjams.

Tai jausmas, kai automobilių spūstyje greta Tavęs sustoja raudonas automobilis, o antrame jo plane dar gi regi nugeltonyjusį klevo medį ir šis derinys Tau absoliučiai tobulas.

Tai jausmas, kai pirmiau pastebi į grožio saloną įžingsniuojančios moters rudas matines pėdkelnes ir prie jų jau posunkėmis klostėmis besišliejančią kario spalvos pailgintą tuniką, o ne jos veidą.

Tai jausmas, kai gėlių bazės darbuotojos trypčioja prie atkeliavusio užsakymo, o viena dar gi griebia mane už rankos ir tempia į šaldytuvą, pirštu baksnodama į rudens spalvų nutaškyto eukalipto pundą, kuris, anot jos, man puikiai tiktų. „Imam“ – nė kiek nesudvejoju.

Kasdienybėje tai tik detalės, bet vestuvių pasiruošimo procese šis SPALVŲ žaismas man yra visas pasaulis. Ir koks gi kitas metų laikas padovanoja tokį galingą ir savo apimtimi didžiulį grožį nei tai padaro ruduo?

Be kita ko, tai buvo pirmos (ir, beje, jau paskutinės šį sezoną) vestuvės, kuriose atlikau tiek daug pakeitimų, siekdama kiek įmanoma tobuliausio rezultato. Dukart keitėsi susodinimo plano gama. Vardo korteles perrašiau keliskart kol suradau tinkamo atspalvio popierių ir prie jo pritaikiau rudą rašalą. Paskutinę minutę sukeičiau servetėlių spalvas ir teatleidžia man Nėriniuota Šventė už kūrybinį išsiblaškymą.

Likus porai dienų iki šventės turgelyje dar ieškojau auksaspalvių svarainių, spanguolių ir prisirpusių putino uogų saldžiam stalui padabinti, tačiau suvokusi savo bevaisių paieškų faktą, sukausi su olandiškais rojaus obuoliukais.

Paskutinę dieną aplink namus suradusi pagaliau pagaliau lapus numetusį pirmąjį klevą, parsitempiau maišą ir su sūnumi sukome jų girliandas, vyniojome aplink karkasus, imituodami medžius, kurie, žinojau, puikiai tiks prie Grand Vila bordo krėslų.

Šventės dieną trumpam klesteliu ant bagažinės kadrui ir ši nuotrauka sukelia sprogimą socialinėje erdvėje su dažniausiai pasikartojančiu komentaru “Spalvos!!!”.

Tai atsakykit Jūs man, ar gi jos ne galingos?!

Dekoro foto: Jurgita Lukos Photography

Vestuvių foto: Aira Gracia Photography

Šventės vieta: Sodyba Grand Vila

Konditerija: Laroche

Staltiesės ir servetėlės: Nėriniuota šventė

AUTUMN COLOURS | RUDENS SPALVOS - Roberta Drasute. Wedding decor AUTUMN COLOURS | RUDENS SPALVOS - Roberta Drasute. Wedding decor AUTUMN COLOURS | RUDENS SPALVOS - Roberta Drasute. Wedding decor AUTUMN COLOURS | RUDENS SPALVOS - Roberta Drasute. Wedding decor AUTUMN COLOURS | RUDENS SPALVOS - Roberta Drasute. Wedding decor AUTUMN COLOURS | RUDENS SPALVOS - Roberta Drasute. Wedding decor AUTUMN COLOURS | RUDENS SPALVOS - Roberta Drasute. Wedding decor